main-logo

Szczecinek łączy cechy dynamicznie rozwijającego się ośrodka przemysłowego z wyjątkową lokalizacją wśród jezior i lasów Pojezierza Drawskiego. Możliwość wykorzystania potencjału miasta i okolic gwarantuje specjalna strefa ekonomiczna w Szczecinku.

phone-icon

TELEFON (+48) 94 37 141 48

Więcej informacji na temat Strefy
Ekonomicznej uzyskasz telefonicznie.

strefa ekonomiczna szczecinek
Polska Strefa Inwestycji - ustawa o wspieraniu nowych inwestycji

Zgodnie z nowymi regulacjami na pomoc publiczną, w postaci zwolnienia podatkowego w ramach decyzji o wsparciu mogą liczyć:

  • wszystkie przedsiębiorstwa z sektora tradycyjnego przemysłu, z wyjątkiem przedsiębiorstw produkujących m.in.: materiały wybuchowe, alkohol, wyroby tytoniowe, stal, czy też firm prowadzących działalność w sektorze wytwarzania i dystrybucji energii; handlu hurtowego i detalicznego, obiektów i robót budowlanych, w zakresie usług związanych z zakwaterowaniem i usług gastronomicznych oraz prowadzenia ośrodków gier. Z uzyskania wsparcia, na mocy przepisów unijnych wykluczone są również firmy z sektora hutnictwa, żelaza i stali, sektora węglowego czy sektora transportowego.
  • wybrane przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych usług (BSS) świadczące usługi: informatyczne, badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, rachunkowości i kontroli ksiąg, z zakresu księgowości (z wyłączeniem deklaracji podatkowych), badań i analiz technicznych, centrów telefonicznych, architektonicznych oraz inżynieryjnych.

Zapraszamy przedsiębiorców podejmujących decyzję o nowej inwestycji, bądź o modernizacji firmy o zapoznanie się z załącznikiem, który pobrać można z niniejszej strony lub kontakt z Centrum Wspierania Biznesu - 94 37 141 48

W związku z obwieszczeniem Prezesa GUS z dnia 27.09.2019 r. danych statystycznych za 2018 rok, zmianie uległy, poprzez zmniejszenie, kwoty minimalne inwestycji dla poszczególnych grup inwestorów, i tak:

- duży przedsiębiorca: 10,00 mln PLN

- średni przedsiębiorca: 2,00 mln PLN

- mały przedsiębiorca: 500 tys. PLN

- mikroprzedsiębiorca: 200 tys. PLN

Poza kwotami minimalnymi, pozostałe zasady zawarte w "Poradniku" pozostają bez zmian

Poradnik

informacje dodatkowe
inwestorzy w strefie
kronospan-logo kronospan-logo
slowianka-logo slowianka-logo
emet-logo emet-logo
infomac-logo infomac-logo
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.